Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

СЕТ против Опаѓање: Шампон + 8 ампули LAKME

Цена: 1,590 ден

Најавете се за салонска цена

го спречува стареењето на косата, ја зголемува густината на косата и ги зацврстува кутикулите 

 

Моќен СЕТ од Шампон + 8 обилни Ампули за интензивен третман
против опаѓање на коса и зголемување на густината.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Прокапил™: го спречува стареењето на косата, го спречува опаѓањето на влакната,
ја зголемува густината на косата и ја подобрува циркулацијата.
Екстракт од лист од маслинка: ја регулира и нормализира секрецијата на себум на скалпот.
Биоактивни пептиди: го регулираат развојот на влакното и животниот циклус,
ги витализира клетките на скалпот и фоликулите.

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови со
деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Смирувачки мирис: мирис со ноти на вода, гераниум и цитрусни цветови.

Употреба на Ампулите:
Се нанесува на чист скалп со масажа и се остава да делува. НЕ СЕ ПЛАКНЕ.
Се употребува 3 пати неделно, 6-9 недели.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ против Опаѓање: Шампон + 8 ампули LAKME”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ против Опаѓање: Шампон + 8 ампули LAKME”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top