Шампон за чувствителен скалп (го лекува оштетеното ткиво) OWAY 240мл

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена

а терапија на чувствителен, црвен, иритиран скалп со затнати пори од агресивни козметички третмани

Шампон за терапија на чувствителен, црвен, иритиран скалп со затнати пори,
како резултат на агресивни козметички третмани, загадена средина или биолошки фактори.

Овој лековит шампон, длабоко ја негува и хидрира кожата. Чувстителната кожа на главата,
е болест на модерното време. Причината најчесто е претенка кожа и недоволно лачење на себум,
што прави заштитна бариера на кожата.

Терапијата опфаќа:

  • Подобрување на циркулацијата
  • Смирување на црвенилото и ситните ранички
  • Реактивација на хидро-липидниот слој на кожата на главата
  • Инфузија од анасон и био-динамичен helichrysum со активни состојки за
    релаксирање на скалпот и пријатно чувство додека го нанесувате.
  • Ова е најнежниот шампон од целата линија, благ и за најнежната кожа.

Може да се користи и за деца.

Product Cat

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за чувствителен скалп (го лекува оштетеното ткиво) OWAY 240мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за чувствителен скалп (го лекува оштетеното ткиво) OWAY 240мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top