Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шампон за исправување (мазна коса) LAKME 1000мл

Цена: 670 ден

Најавете се за салонска цена

хидратантен шампон, специјално наменет за неуредна и волуменска коса (ја прави мазна, сјајна, лесна за расчешлување и обликување)

 

 

SKU: LT027 Category: Tags: , , ,

Специјално наменет за волуминозна коса и за по технички процеси за исправување ка коса.
Косата ја прави мазна, сјајна, лесна за расчешлување и обликување.

ФОРМУЛА: 
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во
влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ. БЕЗ ПЕГ. БЕЗ МИНЕРАЛНИ МАСЛА.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Limanthes alba: За неверојатно мека и права коса.
Катјонски полимер од растително потекло: Ултра мека коса и заштитен скалп.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за исправување (мазна коса) LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за исправување (мазна коса) LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top