Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шампон против Опаѓање LAKME 300мл

Цена: 430 ден

Најавете се за салонска цена

ја зголемува густината на косата и ги зацврстува кутикулите (рН неутрален)

 

SKU: LK013 Category: Tags: , , ,

Ревитализирачки шампон кој го спречува опаѓањето на косата.
Обезбедува енергија и живост на девитализирана коса.
Нежното дејство на чистење (може да се користи секој ден).
рН неутрален.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Прокапил™: го спречува стареењето на косата, го спречува опаѓањето на влакната,
ја зголемува густината на косата и ја подобрува циркулацијата.
Екстракт од лист од маслинка: ја регулира и нормализира
секрецијата на себум на скалпот.

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови со
деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Смирувачки мирис: мирис со ноти на вода, гераниум и цитрусни цветови.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон против Опаѓање LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон против Опаѓање LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top