Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шампон за реконструкција на влакното (органски) OWAY 240мл

Цена: 940 ден

Најавете се за салонска цена

органски шампон за порозна коса (склона на пукање) со фито-протеини и био-мимикрија

SKU: OW012/1 Категорија Ознаки: , , ,

Третман за раздвоени врвови (со Фито-протеини и Био-Мимикрија)

Постојано ја фенирате/пеглате косата?
Иако редовно ја шишате, влакното ви е оштетено и суво?

Потребен ви е сериозен третман:

Ако вашата коса е порознa, без боја и кршлива како стакло (со многу раздвоени врвови),
не ви е доволен обичен шампон за коса. За да се спаси косата, неопходно е да се направи
сериозен третман за реконструкција на влакното со re-bulding компоненти:
фито-протеини, минерали, вода и липиди, со свиленкаст финиш.

Шампонот содржи био-мимикрија (меморија на здрава клетка), што влегува
во липозомите каде што стои наученото однесување на клетките на косата
и прави оштетените клетки да се однесуваат како здрави клетки
(стануваат супер-активни и почнуваат самите да се обновуваат).

Секоја коса има различни потреби од секоја поединечна супстанца.
Овој третман е специјално направен да му ја дава на влакното само онаа
количина што му е потребна, за постигне совршен баланс.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top