Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Organic Balance шампон 300мл.

Цена: 590 ден

Најавете се за салонска цена

Хидратантен шапон за сите типови на коса.

Ниво на природни состојки: 93%

ПРЕДНОСТИ:

БЕЗ Сулфати.

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

БЕЗ Силикони

Секојдневна употреба.

Нежно чисти и го прочистува скалпот и нечистотиите.

Хидрира и не дозволува дехидрирање на влакното.

Не ја оштетува боената коса.

Антиоксидантни својства.

 


Активни Состојки

 • Морска вода од Бретања (богата со минерали и елемнти во трагови).
 • Зелен емолиент, добиен од билки.

Придобивки

 • Хидратација.
 • Здрави, хидрирани и заштитени коса и скалп.
 • Омекнува.
 • Свилена, сјајна и лесна коса.

Мирис

 • Свеж портокал со ноти на есенцијално масло од џумбир. Антиоксидант и анти воспалително дејство.
 • Чувство на енергија од цитрусните ноти на слаткиот портокал, лимета и герјфрут, балансирани со дрвенеста основа од пачули, бор и чемпрес.

Начин на употреба

 • Нанесете на влажна коса.
 • Шампонирајте.
 • Исплакнете.
Brand

Lakme

Scroll to top