Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Organic Balance масло 100мл.

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: LTO006 Категории , , , , Ознаки: , , ,

Есенцијално масло од Кенди.

Ниво на природни состојки: 99%

ПРЕДНОСТИ:

БЕЗ Сулфати.

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

БЕЗ Силикони

Ги потхранува и негува косата и скалпот.

Погодно за употреба и како масло за тело.

Ја омекнува косата и дава природен изглед.

Немасно масло кое брзо се впива.

 


Активни Состојки

  • Органско масло од Кенди, богато со Омега-3 масни киселини.
  • Зелен емолиент добиен од билки.

Придобивки

  • Интензивно потхранување.
  • Природен изглед на не-масна коса.
  • Омекнува.
  • Свилена, сјајна и лесна коса.

Мирис

  • Свеж портокал со ноти на есенцијално масло од џумбир. Антиоксидант и анти воспалително дејство.
  • Чувство на енергија од цитрусните ноти на слаткиот портокал, лимета и герјфрут, балансирани со дрвенеста основа од пачули, бор и чемпрес.

Начин на употреба

  • Прснете на дланките и нанесете по должината и врвовите.
Brand

Lakme

Scroll to top