Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Organic Balance Hydra-Oil 200мл.

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена

Двофазен кондиционер без плакнење за сите типови на коса.

Ниво на природни состојки: 99%

ПРЕДНОСТИ:

БЕЗ Сулфати.

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

БЕЗ Силикони

Комбинација на потхранувачи и заштитувачи во две фази за секојдневна употреба.

Интензивно го олеснува расчешлувањето на косата.

Природна и свилена коса.

 


Активни Состојки

 • Морска вода од Бретања (богата со минерали и елемнти во трагови).
 • Органско масло од Кенди, богато со Омега-3 масни киселини.

Придобивки

 • Хидратација.
 • Здрави, хидрирани и заштитени коса и скалп.
 • Интензивно потхранување.
 • Природен изглед на не-масна коса.

Мирис

 • Свеж портокал со ноти на есенцијално масло од џумбир. Антиоксидант и анти воспалително дејство.
 • Чувство на енергија од цитрусните ноти на слаткиот портокал, лимета и герјфрут, балансирани со дрвенеста основа од пачули, бор и чемпрес.

Начин на употреба

 • Добро протресете за активирање.
 • рамномерно напрскајте на влажна, чиста коса исушена со крпа.
 • Не го плакнете.
Brand

Lakme

Scroll to top