Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Organic Balance маска 1000мл.

Цена: 1,950 ден

Најавете се за салонска цена

Интензивен хидратантен третман за сите типови на коса.

Ниво на природни состојки: 95%

ПРЕДНОСТИ:

БЕЗ Сулфати.

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

БЕЗ Силикони

Интензивно потхранување на влакното.

Природно свилена и еластична коса.

 


Активни Состојки

 • Морска вода од Бретања (богата со минерали и елемнти во трагови).
 • Органско масло од Кенди, богато со Омега-3 масни киселини.

Придобивки

 • Хидратација.
 • Здрави, хидрирани и заштитени коса и скалп.
 • Интензивно потхранување.
 • Природен изглед на не-масна коса.

Мирис

 • Свеж портокал со ноти на есенцијално масло од џумбир. Антиоксидант и анти воспалително дејство.
 • Чувство на енергија од цитрусните ноти на слаткиот портокал, лимета и герјфрут, балансирани со дрвенеста основа од пачули, бор и чемпрес.

Начин на употреба

 • Нанесете на чиста влажна коса, исушена со крпа.
 • Оставете да делува 5мин.
 • Исплакнете.
Brand

Lakme

Scroll to top