Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Frizz control спреј за заштита 300мл

Цена: 690 ден

Најавете се за салонска цена

Спреј за заштита од топлина на разлетана и наелектризирана коса

ТЕСТ на ефикасност:

68% намалување на разлетаноста.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Заштита на наелектризирана коса од топлинскиот ефект на пеглите или феновите.

Моментално омекнување на косата од коренот до врвовите.


Активни Состојки

  • Заштитен полимер.
  • Фузија на високи концентрации на хиалуронска киселина.

Придобивки

  • Заштитува од термална топлина од апаратите, го зајакнува и го репарира влакното.
  • Ја враќа мекоста, флексибилноста и еластичноста.
  • Хидратантна бариера која го омотува влакното.

Мирис

  • Зен цвет со есенцијално масло од иланг-иланг. Засцврстува и ревитализира.
  • Лесни цветни и сочни овошја кои се мешаат меѓусобно за да креираат момент на задоволство. Свежи, зелени високи ноти комбинирани со топли базични ноти за комплетно чувство на велнес.

Начин на употреба

  • Напрскајте рамномерно на чиста влажна коса, исушена со крпа.
  • Расчешлајте.
Brand

Lakme

Scroll to top