Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Frizz control кондиционер 300мл Leave-in

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена

Кондиционер за дисциплинирање на разлетана и наелектризирана коса

ТЕСТ на ефикасност:

68% намалување на разлетаноста.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Расплеткува, контролира и дисциплинира, права или виткана коса.

Обезбедува интензивна хидратација, осветлување и мекост.

Не се плакне.


Активни Состојки

  • Органско ладно цедено масло од чиа.
  • Фузија на високи концентрации на хиалуронска киселина.

Придобивки

  • Делува како заштитен слој.
  • Интензивно вградува повеќе хидратација и сјај во влакното.
  • Хидратантна бариера околу влакното.
  • Го одржува обликот на правата коса, а спречува разлетаност на виткана коса.

Мирис

  • Зен цвет со есенцијално масло од иланг-иланг. Засцврстува и ревитализира.
  • Лесни цветни и сочни овошја кои се мешаат меѓусобно за да креираат момент на задоволство. Свежи, зелени високи ноти комбинирани со топли базични ноти за комплетно чувство на велнес.

Начин на употреба

  • Нанесете рамномерно на чиста влажна коса, исушена со крпа.
  • Не се плакне.
Brand

Lakme

Scroll to top