Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Frizz control маска 250мл

Цена: 850 ден

Најавете се за салонска цена

Маска за дисциплинирање на разлетана и наелектризирана коса

ТЕСТ на ефикасност:

68% намалување на разлетаноста.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Го реструктурира, хидрира и измазнува влакното.

Обезбедува интензивна хидратација, осветлување и мекост.

Ја дисциплинира правата и витканата коса. Лесно се расчешлува.


Активни Состојки

 • Органско ладно цедено масло од чиа.
 • Фузија на високи концентрации на хиалуронска киселина.

Придобивки

 • Делува како заштитен слој.
 • Интензивно вградува повеќе хидратација и сјај во влакното.
 • Хидратантна бариера околу влакното.
 • Го одржува обликот на правата коса, а спречува разлетаност на виткана коса.

Мирис

 • Зен цвет со есенцијално масло од иланг-иланг. Засцврстува и ревитализира.
 • Лесни цветни и сочни овошја кои се мешаат меѓусобно за да креираат момент на задоволство. Свежи, зелени високи ноти комбинирани со топли базични ноти за комплетно чувство на велнес.

Начин на употреба

 • Нанесете на чиста влажна коса.
 • Оставете да делува 5мин.
 • Исплакнете.
Brand

Lakme

Scroll to top