Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Frizz control крем за дефиниција 150мл

Цена: 690 ден

Најавете се за салонска цена

Крем за дефинирање на кадрици

ТЕСТ на ефикасност:

68% намалување на разлетаноста.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Активира и дефинира, еластични, лесни и природни кадрици.

Обезбедува интензивна хидратација, сјај и мекост.

Заштитува од наелектризираност.


Активни Состојки

 • Органско ладно цедено масло од чиа.
 • Фузија на високи концентрации на хиалуронска киселина.
 • Високо технолошки развиени смоли

Придобивки

 • Делува како заштитен слој.
 • Ја враќа мекоста, флексибилноста и еластичноста.
 • Хидратантна бариера која го омотува влакното.
 • Отпорен на влага за долготраен ефект.
 • дефинира и активира кадрици

Мирис

 • Зен цвет со есенцијално масло од иланг-иланг. Засцврстува и ревитализира.
 • Лесни цветни и сочни овошја кои се мешаат меѓусобно за да креираат момент на задоволство. Свежи, зелени високи ноти комбинирани со топли базични ноти за комплетно чувство на велнес.

Начин на употреба

 • Се нанесува на влажна коса.
 • Не се плакне.
Brand

Lakme

Scroll to top