Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Deep Care кондиционер 300мл

Цена: 690 ден

Најавете се за салонска цена

Кондиционер за обновување на оштетена коса

ТЕСТ на ефикасност:

35% поотпорна коса.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Ги кондиционира и зајакнува влакната од внатре

Моментално го подобрува расчешлувањето.

Поради лесната текстура погоден е и за секојдневна употреба.


Активни Состојки

 • Фиберхенс – природен производ добиен со екстракција од пченка
 • Органско масло од Етиопиа (богато со Омега-3 и Омега-6 масни киселини)
 • Церамиди

Придобивки

 • Ја поправа внатрешната структура на влакното и ги обновува внатрешните врски.
 • Мека коса лесна за обликување и отпорна на кршење.
 • Длабинска без масно потхранување
 • Зголемена еластичност и сјај
 • Делува како градежен бетон за кератинот и го обновува влакното
 • Го поправа влакното одвнатре

Мирис

 • Деликатен цветен мирис со есенцијално масло од гераниум. Антиоксидантен и ресторативен.
 • Мирисни и цветни ноти кои се комбинираат со креативна, деликатна и негувачка арома. Свежата дива лаванда ги засилува нотите од роза и гераниум.

Начин на употреба

 • Нанесете на влажна коса.
 • Оставете да делува 2 минути.
 • Исплакнете.
Brand

Lakme

Scroll to top