Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Deep Care капки 100мл

Цена: 530 ден

Најавете се за салонска цена

Серум за обновување на раздвоени врвови

ТЕСТ на ефикасност:

35% поотпорна коса.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Ги обновива и измазнува оштетените врвови.

Формира заштитна бариера.

Екстра меки на допир и извонреден сјај.


Активни Состојки

  • Органско масло од Етиопиа (богато со Омега-3 и Омега-6 масни киселини)

Придобивки

  • Длабинско без масно потхранување
  • Зголемена еластичност и сјај со кондиционирачки ефект

Мирис

  • Деликатен цветен мирис со есенцијално масло од гераниум. Антиоксидантен и ресторативен.
  • Мирисни и цветни ноти кои се комбинираат со креативна, деликатна и негувачка арома. Свежата дива лаванда ги засилува нотите од роза и гераниум.

Начин на употреба

  • Нанесете 1-3 капки со дланките по должината и врвовите на сува или влажна коса.
  • Не се плакне.
  • Расчешлајте.
Brand

Lakme

Scroll to top