Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Релаксирачки балсам за чувствителен скалп LAKME 300мл

Цена: 480 ден

Најавете се за салонска цена

Целосна нега за иритиран скалп (смирува и хидрира). Го редуцира лупењето и јадежот.

Балсам за чувствителна и иритирана кожа, за моментална свежина и смирување.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Памучни пептиди: хидратација, намалување на лупењето и јадежот.
Алое Вера: смирува.
Природен бетаин: целосна нега за иритиран скалп, смирува и хидрира.
Бисаболол: го редуцира лупењето, еритемата и јадежот.
Ментол: моментална благопријатност и освежување

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови со
деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Релаксирачки мирис: Свеж и релаксирачки, со ноти на жалфија и женшен.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Релаксирачки балсам за чувствителен скалп LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Релаксирачки балсам за чувствителен скалп LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top