Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Заштитна маска за боена коса (го обновува влакното) LAKME 1000мл

Цена: 1,350 ден

Најавете се за салонска цена

Со микро-пигменти, за заштита на бојата на косата од измивање (го обновува влакното)

 

SKU: LT006 Category: Tags: , , ,
Долготраен заштитен систем кој го продолжува времетраењето на бојата сјајот и светлината.
Ја негува косата и ја прави поздрава. Топлива текстура за брз и ефикасен резултат.
ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во влакното
враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Сочогледово семе: дава на бојата неверојатен и долготраен сјај, мекост и флексибилност на влакното
Силиконска нано емулзија: Навлегува во кортексот. Ја заштитува бојата на косата предизвикана од миење. Церамиден систем за обновување: Реконструкција на влакното од внатре.
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Заштитна маска за боена коса (го обновува влакното) LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Заштитна маска за боена коса (го обновува влакното) LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top