Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крем бланш (осветлување до 10 тонови) Kaypro Anti-Yellow 250гр.

Цена: 560 ден

Најавете се за салонска цена

интензивно избелување на влакното до 10 тонови

SKU: KP140 Category: Tags: ,
КРЕМ БЛАНШ Anti-Yellow 10 (Деколорант со активен јаглен)
Карактеристики:
• Иновативна технологија – крема за избелување од најнова генерација
• Специјална ексклузивна формула – збогатена со активен јаглен
• Моќно осветлување до 10 тонови
• Врвен италијански квалитет со изедначено осветлување со првата апликација
• Неутрализација на несакани жолти и портокалови тонови
• После избелувањето косата изгледа природно без да има потреба од дополнително тонирање и преливи
• Иновативната текстура со заштитни ензими гарантира примена без страв од иритации и чешање на скалпот.
Начин на употреба:
Погоден за добивање на природна, ладна, пепеласта руса нијанса во еден чекор. Идеален за сите техники на осветлување. Не капи и не набубрува.
Однос на мешање: 1:2 (30гр. крем + 60мл активатор 10, 20, 30 или 40 vol.)
Scroll to top