Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Црвен чај восок (топол) DEPILEVE 1кг

Цена: 850 ден

Најавете се за салонска цена

нова ексклузивна формула со Rooibos чај (за освежување на кожата)

SKU: 6108 Категорија Ознаки: , , ,

Нова ексклузивна формула со Црвен чај (за освежување на кожата).

Зошто црвениот чај е добар за кожата?

  • Анти-воспалителен, што значително го ублажува црвенилото и го смирува високиот крвен притисок.
  • Богат со алфа-хидроксилна киселина и цинк, за забрзана репродукција на нови клетки и лековито дејство врз акни и исончана кожа.
  • Ги измазнува брчките на кожата и го изедначува тенот.
  • Кожата станува отпорна и сјајна.

Овој восок е стимулатор за нова кожа со ниска температура на топење,

брзо се суши, а сепак ја задржува флексибилноста!

Тип на влакно: кратки, средни, долги.
Тип на кожа: сите типови.
Зони: раце, нозе, грб.

2 пакувања од 500 гр.

Brand

Depileve

Scroll to top