Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шеа Путер восок (топол) DEPILEVE 1кг.

Цена: 830 ден

Најавете се за салонска цена

кремава текстура за сува, иритирана и испукана кожа (потхранувачки)

SKU: 6101 Категорија Ознаки: , ,

Ши путер традиционален БИО восок е нова формула, создаден од сертифицирани органски суровини. Био восокот е составен од органски боров колофон и масло од соја. Се топи на ниска температура и има исклучителна еластичност.

Делотворна кремава структура со шеа путер и средно време на сушење,
совршен за најладните месеци (кога кожата е сува, иритирана и испукана).

За најдобри резултати, се нанесува во многу тенки слоеви.
Убаво мириса. Точката на топење е 46°C

Употреба: Восокот ставете го во специјална топилка од ДЕПИЛЕВЕ и оставете го да се загрее 20-30 минути. Нанесете го во правец на раст на влакната. Оставете да се исуши лентата и повлечете во спротивен правец од растот на влакната.

Tип на влакно: средни и груби влакна.

Тип на кожа: сува.
Зони: пазуви, бикини.

2 пакувања од 500 гр.

Product Cat

Brand

Depileve

Scroll to top