Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

БИО Хлорофил восок (топол) DEPILEVE 1кг.

Цена: 800 ден

Најавете се за салонска цена

супериорно влечење (за широки области), успешно ги вади и најотпорните влакна

SKU: 6105 Category: Tags: , ,

Традиционален БИО восок со хлорофил, создаден од сертифицирани органски суровини. Био восокот е составен од органски боров колофониум и масло од соја. Се топи на ниска температура и има исклучителна еластичност. Восокот ставете го во специјална топилка од ДЕПИЛЕВЕ и оставете го да се загрее 20-30 минути. Нанесете го во правец на раст на влакната. Оставете да се исуши лентата и повлечете во спротивен правец од растот на влакната.

Формула за супериорно влечење и на најотпорните влакна (за широки области).

Тип на влакно: средно и грубо.
Тип на кожа: нормална.
Зони: раце, нозе, грб.

2 пакувања од 500гр.

Product Cat

Brand

Depileve

Scroll to top