Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

ЗЛАТЕН филм восок DEPILEVE 1кг (гранули)

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена

Извонредна кремаста формула. Идеална за отстранување на кратки и силни влакна.

SKU: 6130 Категорија Ознаки: , ,

ЗЛАТЕН ЕКСТРА ФИЛМ ВОСОК

Филм восок во гранули на био база со чист пчелин восок

Оваа нова формула на восок од растителна смола во гранули има уникатни својства благодарение на чистиот пчелин восок и смолите на био база.

Предности:

  • Екстра кремаста: формула за брзо сушење со одлична еластичност.
  • Ниска температура: Идеален за кожа која е чувствителна на топлина.
  • Лесно и ефективно нанесување: Се нанесува во тенок слој. Кремастата текстура обезбедува совршена адхезија на влакната без да влијае или да ја иритира кожата.

Привлечна текстура и боја: Поради специјалното средство за вискозност што обезбедува извонредна еластичност, овој восок може да се нанесе на големи површини како маска, совршено прилагодувајќи се на контурата на телото.

 

Активни состојки:

Чистиот пчелин восок има екстра омекнувачки својства. Обезбедува еластичност на восокот, а мекост на кожата.
Содржи титаниум диоксид, создавајќи екстра богата кремаста текстура со антиинфламаторни својства за деликатна кожа.
Медицинското минерално масло е природен омекнувач. Ја подобрува мекоста на кожата

 

Совет:

Подгответе го местото што треба да се депилира со туфер испрскан со Dermo Balance лосион, најдобриот додаток за филмски восок.

Product Cat

Brand

Depileve

Scroll to top