Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Бронзен восок за мажи Depileve 500гр.

Цена: 360 ден

Најавете се за салонска цена

Восок специјално наменет за мажи

SKU: 6128 Категорија Ознаки: , ,

Бронзениот восок е специјално дизајниран за отстранување на посилни, кератинизирани машки влакна. И покрај тоа, поради извонредните својства кожата да ја прават свилена и мазна, погоден е и за депилација на жени. Содржи салицилна киселина за спречување на враснати влакна, женшен за ревитализација и обновување, рицинусово и сончогледово масло за хидратација и смирување на кожата.

Има средно време на сушење и погоден е за сите делови на телото. Extra Film Bronze е во форма на гранули поради што побрзо се топи и може да се користи во дози кои ви се потребни.

Главни активни состојки:

  • Салицилна киселина: дава на восокот антисептични својства, спречува инфеција на порите и намалува појава на фоликулитис. Нежно ексфолира.
  • Масло од ЖенШен: ревитализира и ја обновува кожата. Има тонизирачки и обновувачки антиоксидантни својства. Кожата ја прави мазна, светла и поеластична.
Brand

Depileve

Scroll to top