Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

TERMIX Professional – Четка за фенирање

Цена: 470 ден820 ден

Најавете се за салонска цена

Професионална алуминиумска термална четка со најлонски влакна, идеална за сите типови на фризури.

SKU: TX05 Категории , Ознаки: , , ,

Професионална алуминиумска термална четка со најлонски влакна, идеална за сите типови на фризури. Алуминиумот подолго ја задржува топлината за време на фенирањето (го редуцира времето на фенирање за -50%), во споредба до дрвена четка.

  • Еластични влакна, отпорни на топење од топлина
  • Распоредот на влакната под агол од 90° подобро пенетрираат во косата
  • Специјално дизајнирани отвори, за поголем проток на воздух
  • Ергономски дизајн
  • Водоотпорна

 

Product Cat

,

Дијаметар

17mm, 23mm, 28mm, 32mm, 37mm, 43mm, 60mm

Scroll to top