Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

TERMIX C.Ramic СЕТ: Керамички + јонски четки

Цена: 3,390 ден

Најавете се за салонска цена

сет четки во 5 различни димензии (со додаток за раздвојување патец и прамени)

SKU: TX11-set Категории , Ознаки: , , , ,

СЕТ: Керамички + јонски четки, против оштетување (17, 23, 28, 32 И 43 MM Ø) TERMIX

СЕТ за сите типови фенирање, исправување, виткање во 5 различни димензии:

  • Ø17 тесна четка
  • Ø23 медиум четка
  • Ø28 медиум четка
  • Ø32 широка четка
  • Ø43 широка четка

 

Четка што ја комбинира најновата керамичка и јонска технологија, за супериорно здрава коса.
Не го електризира и оштетува влакното. Керамиката рамномерно ја распределува топлината, го намалува времето на сушење и ја продолжува трајноста на фризурата.

Јонската компонента, спречува оштетување на косата и додава дополнителен сјај и мекост на влакното.

  • Еластични влакна, отпорни на топење од топлина.
  • Распоредот на влакната под агол од 90° подобро пенетрираат во косата
  • Лесен дизајн за безгрижно стилизирање
  • Ергономски дизајн
  • Водоотпорна

 

 

Product Cat

,

Scroll to top