Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

TERMIX BASIC СЕТ: ЧЕТКИ ЗА МЕДИУМ ВЛАКНО

Цена: 3,600 ден

Најавете се за салонска цена

единствената четка, што го контролира проблемот со дехидрирање на влакното (30% намалено време на фенирање)

SKU: TX02-set Категории , Ознаки: , , ,

СЕТ: ЧЕТКИ ЗА МЕДИУМ ВЛАКНО, ПРОТИВ ДЕХИДРИРАЊЕ (17, 23, 28, 32 И 43 MM Ø)

 

Четка дизајнирана со специјални моќни јонски влакна, за коса со средна дебелина (склона на сушење). TERMIX® Evolution Basic е единствената четка, што го контролира проблемот со дехидрирање на влакното. Дизајнот на тубата и дебелината на јонските влакна, се прилагодени да ја задржуваат водата и маслата во срцевината на влакното. Достапна во луксузна сребрена боја, во повеќе големини.

  • 10% подобра вентилација од стандардните четки (заради широките дијамантски отвори во облик на дијамант)
  • Површина отпорна на топлина до 300ºC
  • Супер-брза работа (30% намалено време на фенирање)
  • Нелизгава и нелеплива површина (заштита од средства за стилизирање)
  • Ергономски дизајн (удобна за долготрајна употреба)

 

 

 

Product Cat

,

Scroll to top