Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

TERMIX Plus – Четка за средно густа коса

Цена: 690 ден1,100 ден

Најавете се за салонска цена

единствената четка, што го контролира проблемот со дехидрирање на влакното (30% намалено време на фенирање)

SKU: TX03 Категории , Ознаки: , , ,

НАЈДОБАР СОЈУЗНИК НА ГУСТАТА КОСА

Четка за коса дизајнирана со специјални јонизирани влакна со високи перформанси за густа и тешко управувана коса.
Четката за коса Termix Evolution Plus е единствената четка која помага во контролата и обликувањето на овој тип на коса, благодарение на густината на нејзините јонизирани најлонски влакна.

Нејзините цврсти влакна се способни брзо и лесно да го обликуваат овој тврд тип на коса.

  • 10% подобра вентилација од стандардните четки (заради широките дијамантски отвори во облик на дијамант)
  • Површина отпорна на топлина до 300ºC
  • Супер-брза работа (30% намалено време на фенирање)
  • Нелизгава и нелеплива површина (заштита од средства за стилизирање)
  • Ергономски дизајн (удобна за долготрајна употреба)

 

Product Cat

,

Дијаметар

17mm, 23mm, 28mm, 32mm, 37mm, 43mm, 60mm

Scroll to top