Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Интимна депилација

Интимна фризура

Мартини, панк, дијамант .. Нови форми на интимна депилација

од Depileve

Мартини, панк, дијамант … можеби од прва звучат како имиња на коктели, но не! Ова се тренди фризури за вашето тајно место!

Има многу нови трендови, што станаа популарни во Холивуд и брзо се раширија низ салоните за интимна депилација во метрополите низ Европа.

Еве кои фризури се најбарани во интимната депилација!

Одберете си омилена: 

Холивуд- комплетна депилација на интимата (без влакна).

Бразилска- со бразилска депилација, не се депилираат усните и средната линија на бикините.

Бразилски триаголник или Мартини- знаете како изгледа чаша за мартини? Епа иста таква форма.

Маргарита- изгледа како пијалокот маргарита, само повисока и потесна.

Шампањ- чашата станува уште потесна.

Дијамант- формата на овој скапоцен камен, поставен над срамната линија.

Линија- многу тенка, долга линија на средината.

Бикини- депилација на зоната надвор од бикините.

Слободна форма: недепилирана.

Некои примери можете да погледнете тука...

Која е вашата омилена? 😉 

Во нашата палета на восоци за депилација имаме и специјализиран восок за оваа намена Интимен филем восок.

Напишете коментар

Scroll to top