Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Depilbright

Депилација за порцелански тен (против пеги и флеки) …

Проблем: „имам шарена кожа, без сјај“.  Решение: депилација за Осветлување на кожата. Се што ви треба е #Depilbright

од #Depileve

Depilbright е првиот третман за Депилација против пигментација. Осветлува, изедначува, чисти пеги и флеки и безболно ги отстранува влакната (заради уникатната формула со Gatuline@ Spot-Light (екстрахиран од киви и багрем), рибизла и бела дудинка.  

Кој рече дека за депилација веќе се е веќе измислено?

Најголемиот предизвик во изедначување на тенот е чистење на дамките од најдлабоките слоеви на кожата. CERAZYME® #Depilbright длабински ја осветлува кожата (за да се добие сјаен порцелански финиш). #Depilbright е првата козметичка линија, со активни природни состојки за избелување, што навлегуваат длабоко во кожата и ги отстрануваат најтешките групи на темен пигмент. Восокот делува како термо-маска, убаво ги отвора порите на кожата и ја интензивира циркулацијата. Забрзаната циркулација, низ широко отворените пори, формира нови микро-канали за подобрување на крвотокот. Вака, активните состојки навлегуваат во сите делови на кожата и ја чистат одвнатре. Широко отворените пори, ја прават депилацијата безболна (влакното излегува со помал напор). Третанот е одличен за чувствителна кожа. 

Единствени предности на CERAZYME® #Depilbright
 • Ја освежува и чисти кожата и го регенерира оштетеното ткиво
 • Ексфолијант: ефикасно ја отстранува мртвата кожа, пеги, флеки и влакна
 • Безболна: нежен и за најчувствителната кожа
 • Рафинирање на отворените пори: ги чисти затнатите пори (кожата е чиста и стегната)
Активни состојки: 
 • Gatuline@ Spot-Light – Активна состојка што ги разградува темните кругови од површината и внатрешноста на кожата 
 • Бела дудинка – Ја успорува пигментацијата од изложеност на сонце
 • Рибизла – Единствена активна состојка со Alfa Arbutin што не дозволува групирање на меланинот (формирање на темни дамки)
 • Мандарина – Ја намалува тироназата (групирање на меланинот) за 46% и го редуцира меланинот за -50%
 • Семе од булка – Хидрира и прави реконструкција на епидермисот
 • Шеа путер – Навлажнува, потхранува, смирува и не дозволува оштетување на кожата (анти-оксидант)
 • Бела дудинка – Ја забавува пигментацијатa
 • SPF 20 – Ја заштитува кожата и спречува појава на дамки

Кои области можете да ги депилирате со CERAZYME® #Depilbright? 

ЛИЦЕ

Третман на флеки на надусници: Депилација на горна усна. Отстранување на влакна и редукција на темните дамки што се појавуваат околу устата, благодарение на анти-пигментните активни состојки.

Обликување на веѓи и осветлување на пределот околу очите: Дизајн на веѓи. Го чисти горниот капак и спречува појава на темни кругови во регијата околу веѓите и мостот над носот и ја прави кожата посјајна.

Рафинирање на порите на носот: Хигиена на порите и отстранување на влакна и најситни црнки.

Мазно и блескаво лице: Депилација на брадата, образите и челото. Целосна депилација на челото и осветлување, благодарение на активните состојки Gatuline@ Spot-Light (екстрахиран од киви и багрем), рибизла, бела дудинка и мандарина.  

ИНТИМА

Депигментација под пазувите: Мазно и безболно отстранување на влакната, што истовремено негува и спречува појава на темни кругови на нежната кожа на интимата. Ги осветлува темните делови, ја освежува сивата кожа (ја осветлува до младешка розева боја).

Осветлување на бикините: Интимната област ќе ја исчисти од темни кругови и подраснати влакна (безболна и анти-пигментна депилација).

Целосна бразилска депилација: Активните состојки ја одржуваат кожата витална (Бела дудинка, мандарина, Шеа путер и масло од семе од Булка).

Осветлувачки ефект во целосна депилација: Најефективна и безболна депилација на пазарот. Единствена што прави третман за осветлување на интимата.

ТЕЛО

Изедначување на тенот на рацете: нежно ги отстранува влакната и ја чисти кожата, благодарение на активните состојки Gatuline@ Spot-Light и Alfa-Arbutin. 

Чисти флеки на рацете: Отстранува влакна, истовремено ги чисти флеките на рацете и спречува појава на нови.

Го изедначува тенот на бутовите: Ги отстранува влакната од бутовите и ја прави кожата сјајна, длабоко хидрирана и нахранета.

Целосно ги осветлува нозете: Нежен, ефективен и безболен за изедначени, мазни и природно убави нозе. Полезност од Белата дудинка, Шеа путерот и маслото од семе од Булка.

 

Погледнете ја палетата на производи од линијата DEPILBRIGHT тука…

Напишете коментар

Scroll to top