Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

боја за веѓи

Боја за веѓи, трепки и брада

ЗОШТО Бојата за коса не е за веѓи и трепки:

 Ризик од Алергии
 Ризик од Опаѓање на влакната
 Ризик од иритација на Окото
 
Сува кожа и првут 

Кожата на лицето се разликува од кожата на главата по маснотијата, влажноста, значително е потенка и чувствителна (особено околу очите). Боите за веѓи, трепки и брада, имаат различен состав од боите за коса.

boja za vegi paleta

Oxeye се сериозно тестирани бои, нежни за влакната на лицето:

  1. Веѓите изгледаат подолги и погусти (со ист ефект како римел за густина и издолжување)
  2. Трепките се нагласени (како да сте нанеле римел за веѓи)
  3. Брадата е младешка и визуелно погуста

Добивате нагласен, сосема природен изглед.

Погледнете ги резултатите:

 

boja za vegi

Веѓи: Blond Brown | Трепки: Pure Black

 

НАМЕНА:

#Oxeye бојата е наменета за покривање на бели влакна и визуелно нагласување на влакна на лицето: брадата, веѓите и трепките (без шминка). Нежна е за чувствителната кожа околу очите и лицето. Не предизвикува иритација, црвенила и алергии. Ги бои осветлените краеви на влакната и лицето ви изгледа посвежо, подмладено и ги истакнува природните црти на лицето. Омилена е на црвенокосите и лицата без пигменти.

Сите ќе забележат дека сте разубавени, но само вие ќе знаете зошто 😉

boja za vegi

 

Безболна трајна шминка на лицето, без боцкање, лепење и надградби.

Каталог на бои:

Напишете коментар

Scroll to top