kozmetika

Совети како да нанесувате анти-целулитни креми

Сега откако научивте како да правилно да нанесувате третмани за лице, време е да научите како на најдобар начин да аплицирате креми за тело т.е. анти-целулитни третмани. Како што знаете, добрата техника на апликација е во корелација со правилни движења кои ја подобруваат абсорпцијата на активните состојки од кремата и го зголемуваат нивното делување.

Дали ја користите козметиката по правилен редослед?

Серум, тоник, пилинг, крем, заштита од сонце, крем за околу очи, чистач… колку производи за нега на кожа имате во вашето шкафче? Сигурно многу…

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.