Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Anesi Silhouette Body & Salt 500ml.

Цена: 1,690 ден

Најавете се за салонска цена

Крем за дренажа и намалување на обем

Гел крема со ефект на редуцирање која содржи минерални морски соли и екстракти од морски треви кои имаат одлични детоксирачки својства.

Состојки:

  • Минерални соли за силна детоксикација
  • Laminaria Digitata со приметно дејство на слабеење и топење на масните наслаги.
  • Gelidium Cartilagineum која стимулира дренажа, ги отстранува вишоците и го инхибира развојот на пре-адипоцити

Функции:

  1. Стимулира липолиза
  2. Подобрува лимфна дренажа
  3. Детоксицира
  4. Го намалува обемот на половината, бутовите и нозете

Начин на користење:

Се нанесува на телото по третманот и се масира со движења во нагорен правец се додека не се впие целосно.

Предности:

  • Формула против задрќување на течности која дава особена леснотија
  • Крем со гелна текстура која брзо се впива и има посебен мирис
  • Идеална за апликација на цело тело
Brand

Anesi

Scroll to top