Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks цангли за кутикули CLASSIC 10-8mm

Цена: 1,090 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-NC-10-8 Категории , Ознаки: ,

Staleks цангли за кутикули CLASSIC 10 8mm

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Цангли за кутикули.
 • Должина на сечилото 8мм.
 • Удобниот облик на работниот дел со мало испакнување, „пета“.
 • Уредно и прецизно сечење благодарение на острите рабови за сечење, изострени рачно.
 • Удобни ергономски рачки.
 • Сигурна фиксација на алатот во раката.
 • Двојната пружина е издржлива и обезбедува мек удар на алатот.
 • Дополнителна отпорност на корозија, која се обезбедува со полирање со GOI паста.
 • Нерѓосувачки челик.
 • Не се препорачува за стерилизација на суво.
 • Загрејте ја рерната и автоклавот.
 • Може да биде предмет на дезинфекција со специјално средство.
 • Дизајниран за маникир и педикир.
 • Се препорачува за домашна нега.
Brand

Staleks

Scroll to top