Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks цангли за нокти SMART 70-14mm

Цена: 1,490 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-NS-70-14 Категории , Ознаки: ,

Staleks цангли за нокти SMART 70 14mm

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Професионални цангли за нокти.
 • Должина на сечилото 14мм.
 • Погоден за корекција на должината на слободниот раб на плочката за нокти од која било дебелина, поради издржливиот дизајн.
 • Намален ризик од расцепување на ноктите поради остри, рачно изострени рабови за сечење.
 • Ниперките го задржуваат острењето долго време и остануваат остри поради високата цврстина на металот.
 • Алатката удобно се вклопува во рака благодарение на масивните заоблени рачки.
 • Двојната пружина е издржлива и обезбедува мек удар на алатот.
 • Мазен, рамномерен удар што се отвора поради внимателно полирање на зглобот.
 • Дополнителен отпор на алатот на корозија, што се обезбедува со полирање со GOI паста.
 • Високолегиран нерѓосувачки челик.
 • Отпорен на стерилизација во рерна на суво загревање и автоклав.
 • Може да биде предмет на дезинфекција со специјално средство.
 • Дизајниран за маникир и педикир.
Brand

Staleks

Scroll to top