Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks цангли за кутикули EXPERT 90-3mm

Цена: 1,970 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-NE-90-3 Категории , Ознаки: ,

Staleks цангли за кутикули EXPERT 90 3mm

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Професионални цангли за кутикули.
 • Должина на сечилото 3мм.
 • Рамни рабови за сечење со наклон.
 • Дел за сечење со испакната „пета“.
 • Професионално рачно острење на повеќе нивоа.
 • Беспрекорна острина и целосно затворање на рабовите за сечење.
 • Скратени рачки за мала дланка со брановидни жлебови за прстите.
 • Практично поставување и сигурна фиксација на алатот во рака при употреба.
 • Двојната пружина е издржлива и обезбедува мек удар на алатот.
 • Непречено и лесно движење на алатот поради совршеното вклопување и мелење на споените рамнини.
 • Леснотија и едноставност при сервисирање на алатот поради превртената нитна.
 • Дополнителна отпорност на алатот на корозија поради повеќестепено полирање со паста GOI.
 • Високолегиран нерѓосувачки челик.
 • Отпорен на стерилизација во рерна на суво загревање и автоклав.
 • Може да биде предмет на дезинфекција со специјално средство.
 • Се препорачува за маникир.
Brand

Staleks

Scroll to top