Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks цангли за кутикули EXCLUSIVE 20-5mm (magnolia)

Цена: 3,100 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-NX-20-5m Категории , Ознаки: ,

Staleks цангли за кутикули EXCLUSIVE 20 5mm (magnolia)

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Професионални цангли за кутикули.
 • Должина на сечилото 5 мм.
 • Сечење рабови со наклон.
 • Дел за сечење со мало испакнување (пета).
 • Професионалното острење на радиусот, направено рачно, обезбедува уредно и прецизно сечење на кутикулата.
 • Ергономските рачки совршено се вклопуваат во вашата дланка.
 • Оригиналниот дизајн на рачките има обрасци „магнолија“, нагласувајќи ја уникатноста на алатот.
 • Непречено затворање и лесно движење на алатот поради совршеното вклопување на рамнините на шарките.
 • Двојната пружина е издржлива и обезбедува мек удар на алатот.
 • Погодност и удобност на техничарот при долго време работење со алатот.
 • Зголемена отпорност на корозија поради висококвалитетен челик и повеќестепено полирање до ефект на огледало.
 • Продолжен век на траење на алатот помеѓу услугите поради иновативните карактеристики на дизајнот.
 • Отпорен на стерилизација во рерна на суво загревање и автоклав.
 • Може да биде предмет на дезинфекција со специјални средства.
 • Се препорачува за маникир.
Brand

Staleks

Scroll to top