Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

ANESI Epigenesse ноќна крема 50ml.

Цена: 1,190 ден

Најавете се за салонска цена

Луксузна, богата и високо хранлива ноќна нега со активни состојки за обновување на младелашкиот тен.

SKU: ANP03 Categories: , Tags: , ,

Обновувачкa ноќна крема

Луксузна, богата и високо хранлива ноќна нега со активни состојки за обновување на младелашкиот тен. Ги ограничува модификациите на епигеномот и го заштитува кодот на младоста во ДНК помагајќи го обновувањето и подмладувањето на кожата.

Се нанесува секоја вечер по серумот.

Epigenomyl® цвет од невен: Клинички докажан во борбата против стареењето. Го ревитализира епигеномот и ја реактивира младоста на кожата.
Telosense® Biofunctional: Хидролизирани квасци и протеини од соја за теломерна стабилност, подобрен изглед и намалување на брчките.
Ши путер: Богати потхранувачки масла и витамини за хидратација, заштита и одржување на еластичноста.
Масло од семка од праска и сладок бадем: Анти воспалителни и ресторативни липидни бариери за спречување на губиток на влагата.
Масло од сусам: Богато со есенцијални масни киселини за потхранување и обновување.

Brand

Anesi

Scroll to top