Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шок ампули за многу масна коса (баланс на себумот) LAKME 6 x 15ml

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена

регулација и балансирање на прекумерна секреција на себум, длабински ја чисти косата и скалпот 

SKU: LK009 Category: Tags: , , , ,

Маска за регулација и балансирање на прекумерна секреција на себум,
која дава мат ефект и длабински ја чисти косата.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Себарил™, комплекс од сулфурни амино киселини и цинк: регулација на себумските жлезди.
Природна глина: мат ефект.
Екстракт од бамбус: обезбедува леснотија и волумен.

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови со
деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Освежителен мирис: мирис инспириран од потрагата за свежина, чистота и природност.

Употреба:
На сува коса која се уште не е измиена, нанесете на скалпот, дел по дел. Оставете да делува 5 минути.
Исплакнете. Потоа измијте ја косата со шампонот за масна коса Purifying.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шок ампули за многу масна коса (баланс на себумот) LAKME 6 x 15ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шок ампули за многу масна коса (баланс на себумот) LAKME 6 x 15ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top