Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Серум Т-зона за лице – Dermo Controle 30мл.

Цена: 950 ден

Најавете се за салонска цена

регулација на себумот и смирување на црвенилото

SKU: DC004 Category: Tags: , ,

Високи концентрации на состојки за регулирање на себумот. Го намалува сјаењето на кожата.

  • Антибактериско и деконгестативно дејство кое спречува појава на црвенила

Начин на употреба

  • Наутро и навечер.
  • Се нанесува на тонизирана кожа само на деловите каде има најголема активност на себумот: Т-зона (чело, нос и брада) или на деловите каде има појава на иритирани акни.
  • Потоа нанесете од емулзијата (крем) Dermo Control за 24ч. мат ефект.
Product Cat

,

Brand

Anesi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Серум Т-зона за лице – Dermo Controle 30мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Серум Т-зона за лице – Dermo Controle 30мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top