Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шампон за темелно чистење на масна коса LAKME 300мл

Цена: 350 ден

Најавете се за салонска цена

регулација и балансирање на прекумерна секреција на себум, длабински ја чисти косата и скалпот 

SKU: LK008 Category: Tags: , , , ,

Шампон наменет за масна коса кој ја регулира секрецијата на себум.
Чисти и регулира, а благодарејќи на нежното дејство на чистење може да се користи секојдневно.
рН неутрален.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Себарил™, комплекс од сулфурни амино киселини и цинк: регулација на себумските жлезди.
Екстракт од бамбус: обезбедува леснотија и волумен.

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови со
деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Освежителен мирис: мирис инспириран од потрагата за свежина, чистота и природност.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за темелно чистење на масна коса LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за темелно чистење на масна коса LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top