Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Волуменска маска за тенка и кршлива коса LAKME 250мл

Цена: 510 ден

Најавете се за салонска цена

Ја подигнува косата во коренот. На слабата коса и дава волумен и тело (станува лесна за обликување)

SKU: LT020 Категорија Ознаки: , ,

Го зајакнува влакното одвнатре и ја подобрува отпорноста на кршење.
Дава волумен и тело, а косата станува лесна за обликување.

ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко
во влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Пченичен кератин: за зголемен волумен и јачина на влакното.
Обновувачки систем со церамиди: За реконструкција
на влакното од внатре.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top