Волуменска маска за тенка и кршлива коса LAKME 250мл

Ја подигнува косата во коренот. На слабата коса и дава волумен и тело (станува лесна за обликување)

SKU: LT020 Категории: Tags: , ,
Сподели

Го зајакнува влакното одвнатре и ја подобрува отпорноста на кршење.
Дава волумен и тело, а косата станува лесна за обликување.

ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко
во влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Пченичен кератин: за зголемен волумен и јачина на влакното.
Обновувачки систем со церамиди: За реконструкција
на влакното од внатре.

Волуменска маска за тенка и кршлива коса LAKME 250мл
Product Cat

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.