Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Терапевтски балсам (реконструкција на каналите на влакното) LAKME 1000мл

Цена: 570 ден

Најавете се за салонска цена

влакното пообемно прима хранливи материи (ја одржува косата нахранета и здрава)

 

SKU: LM010 Категории , Ознаки: , ,

Терапевтски балсам што прави реконструкција на каналите на влакното,
за да може косата пообемно да прима хранливи материи и ја одржува здрава.
Со неутрализирачкиот pH фактор, ги елиминира негативните последици од
боите и хемиските средства наталожени на косата. Хидролизираниот кератин
ја регенерира и опоравува и најдехидрираната коса.

Косата станува мека на допир, оформена и лесна за чешлање.
Амино киселините од свила ги обновуваат каналите на влакното,
а екстрактите од морски алги делуваат селективно на сувите области.

Упатство за употреба: По миење на косата со шампон, нанесете со нежна масажа.
Расчешлајте со широка четка. Исплакнете со топла вода,
за косата да омекна.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top