Терапевтски балсам (реконструкција на каналите на влакното) LAKME 1000мл

Цена: 570 ден

Најавете се за салонска цена

влакното пообемно прима хранливи материи (ја одржува косата нахранета и здрава)

 

Терапевтски балсам што прави реконструкција на каналите на влакното,
за да може косата пообемно да прима хранливи материи и ја одржува здрава.
Со неутрализирачкиот pH фактор, ги елиминира негативните последици од
боите и хемиските средства наталожени на косата. Хидролизираниот кератин
ја регенерира и опоравува и најдехидрираната коса.

Косата станува мека на допир, оформена и лесна за чешлање.
Амино киселините од свила ги обновуваат каналите на влакното,
а екстрактите од морски алги делуваат селективно на сувите области.

Упатство за употреба: По миење на косата со шампон, нанесете со нежна масажа.
Расчешлајте со широка четка. Исплакнете со топла вода,
за косата да омекна.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Терапевтски балсам (реконструкција на каналите на влакното) LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Терапевтски балсам (реконструкција на каналите на влакното) LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top