Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Стерилизатор термички

Цена: 9,600 ден

Најавете се за салонска цена

Високотемпературниот стерилизатор WX-12C е дизајниран за дезинфекција на инструменти.

Внатрешните страни на уредот се изработени од челик, внатре има отстранлив сад за складирање и стерилизирање на алати. Стерилизацијата со сув топол воздух ги убива бактериите без влага и не ги оштетува инструментите.

Карактеристики:
Користи висока температура за да ги убие бактериите и вирусите на алатки кои треба да се дезинфицираат и да се чуваат чисти.
Совршен за дезинфекција на маникир, фризерски и други алатки.

Висока температура + инфрацрвена стерилизација, стаклена врата отпорна на зрачење, безбедна за употреба.
Контролор за температура и контролер на време.

Спецификација:
Влезен напон: 220-240 V
Електрична моќност: 1000 W
Номинална фреквенција: 50HZ
Работна температура: 0°C до 250°C
Тежина: 3,25 kg
Надворешни димензии: 22x23x32cm
Капацитет: 12 l

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top