Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Анализатор на кожа ANESI

Цена:

Најавете се за салонска цена

Прецизно мерење на: хидратација, еластичност, пигментација, чувствителност, маснотија, длабочина на брчки

Категорија Ознаки: , ,

Камера за анализа на кожата! 

Правите ли длабинска анализа пред третманите за лице?

#SkinView е професионален микроскоп за дијагностика, развиен од #ANESI во соработка со напредна SONY технологија за анализа на слики. Апаратот ја зголемува сликата во висока резолуција x 30 пати. Ќе видите многу важни детали, што голо око не може да ги детектира. За 10-тина минути ќе направите детален длабински скрининг, пресуден за правилен избор на третман за лице: хидратација, еластичност, пигментација, чувствителност, маснотија, длабочина на брчки.

Апаратот дијагностицира: 

  • Текстура на кожа
  • Ниво на Хидратација
  • Акни и Себум
  • Липиди и Меланин
  • Длабочина на брчки
  • Густина на влакна
  • Еластичност

И го одредува квалитетот на кожата, според возраста!

Снимената документација:

  1. Зачувајте ја во Е-досие на клиентот (за да му ја следите состојбата). За секој клиент отворете посебен фолдер и складирајте.
  2. На клиентот пратете e-mail со  пред/потоа фотографии, за да се увери во делотворноста на третманот.
  3. Апаратот можете да го поврзете со голем екран (лаптоп, компјутер или ТВ екран).

 

Ќе ги унапредите резултатите од вашата работа, а клиентите ќе бидат воодушевени.

Scroll to top