Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

TERMIX Soft – Четка за тенка коса

Цена: 690 ден1,100 ден

Најавете се за салонска цена

јонските влакна ја штитат косата од пукање и оштетување (поголем волумен)

SKU: TX01 Категории , Ознаки: , , ,

ИДЕАЛНА ЗА ТЕНКА КОСА

Четката за коса Termix Evolution Soft е специјално дизајнирана за нега на тенка коса со тенденција лесно да се крши.

Бидејќи овој тип на коса е кревка, потребно е помека четка за да се овозможи подобра контрола и прилепување на влакната, притоа избегнувајќи какво било кршење. Така, четката за коса Evolution Soft е единствената дизајнирана да спречи кршење на влакната и влошување на кутикулите на косата поради вкрстениот систем од јонизирани најлонски влакна со тенок дијаметар и микрофиламенти во беж боја.

Овој систем овозможува подобро држење без оштетување на косата и обезбедува ефект на зголемена капиларна густина.

  • Еластични влакна, отпорни на топење од топлина
  • 30% побрзо време на сушење на косата (заради широките отвори што ја затоплуваат четката)
  • Распоредот на влакната под агол од 90° подобро пенетрираат во косата
  • Специјално дизајнирани отвори, за поголем проток на воздух
  • Ергономски дизајн
  • Водоотпорна

 

Дијаметар

17mm, 23mm, 28mm, 32mm, 43mm, 60mm

Scroll to top