Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Вашите омилени сандали, стапалата и нашиот парафин

За многу луѓе, најинтересниот дел од промена на гардароба лежи во обувките. За сите тие жени и мажи

кои сакаат чевли, промената на времето на подобро и потопло исто така значи и заборавање на чизми и чорапи и вртење кон голем број на други можности. Сандали, еспадрили, папучи, платформки… Нели би сакале да ги носите?

Но, чекајте! Се грижевте ли добро за вашите стапала за време на зимата додека беа стегнати и затворени во чорапи? Не чекајте ни секунда повеќе, посетете го вашиот DEPILEVE салон и побарајте парафински третман за вашите нозе.

Парафин

Парафинот се загрева, ја активира циркулацијата, ги отвора порите и и ја подобрува пропусливоста на кожата. Дава можност активните состојки да се абсорбираат брзо. Делува како мини сауна која исто така ги отстранува токсините. Потоа кожата се затвора и останува оптимално хидрирана подолг период. Истотака дава одлична мекост.

Доколку имате потреба од брз хидратантен третман пред да ги облечете сандалите, ви го препорачуваме нашиот парафин со есенцијално масло од Лаванда. Длабински хидратантен и терапевтски третман базиран на прочистувачките и смирувачки дејства на лавандата. Формулата е збогатена со масло од коноп, кое хидрира, потхранува и регенерира. Исто така содржи и со масло од семки од грозје кое е едно од најмоќните антиоксидански.

Ако за време на зимате сте си ја завршиле домашната работа и сте воделе сметка за стапалата, морате да продолжите да ги негувате и за време на летото. Сигурно веќе знаете дека ослободувањето од заштитата на обувките, кожата почнува да се суши полесно и можна е појава на испукани делови.

Доколку саката да го избегнете ова, може да се истретирате со освежителен третман и да го пробате парафинот со есенцијално масло од Чајно Дрво. Неговите енегризирачки и стимулативни дејства кои се должат на додатоците на масла од џумбир и мајчина душица, како и антисептичните својства на самото чајно дрво, ја чистат и заштитуваат кожата на стапалата воедно со освежителна сензација.

Информирајте се и #прашајте за DEPILEVE!

Напишете коментар

Scroll to top