Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Анти-перспирантен крем за стапала (против потење) BELFEET 100 мл

Цена: 250 ден

Најавете се за салонска цена

Ги спречува потењето и лошата миризба (спречува појава на габички)

SKU: 6413/1 Category: Tags: , , ,

Хидратантен крем со брза апсорпција, што го контролира потењето и ја
спречува лошата миризба, без да остава масно чуство на нозете.

 • Го стимулира дишењето на кожата на нозете
 • Ги спречува потењето и лошата миризба
 • Спречува пролиферација на габички и бактерии
 • Ја навлажнува кожата

Активни состојки:

 • Алуминиум сескихлоридат: Деодорантната сол го апсорбира вишокот на пот,
  оставајќи ги нозете освежени и без лоша миризба.
 • Масло од Чајно Дрво: екстракт од Австралиско легендарно дрво, со неверојатно
  прочистувачко, регенеративно, балансирачко и анти-бактериско дејство.
  Ги спречува распаѓањето на потта и формирањето на габички.
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Анти-перспирантен крем за стапала (против потење) BELFEET 100 мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Анти-перспирантен крем за стапала (против потење) BELFEET 100 мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top