Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks цангли за нокти CLASSIC 60-14mm

Цена: 1,090 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-NC-63-14 Категории , Ознаки: ,

Staleks цангли за нокти CLASSIC 60 14mm

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Цангли за нокти.
 • Должина на сечилото 14 mm.
 • Погоден за должината на корекција на слободниот раб од која било дебелина поради силниот дизајн.
 • Остри рабови за сечење, изострени рачно, спречуваат раслојување на ноктите по сечењето.
 • Алатката удобно се вклопува во рака благодарение на масивните рачки.
 • Двојната пружина е издржлива и обезбедува мек удар на алатот.
 • Дополнителна отпорност на корозија, која се обезбедува со полирање со GOI паста.
 • Не’рѓосувачки челик – не се препорачува за стерилизација во рерна на суво загревање и автоклав.
 • Може да биде предмет на дезинфекција со специјално средство.
 • Дизајниран за маникир и педикир.
 • Се препорачува за домашна нега.
Brand

Staleks

Scroll to top