Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Сет за масна кожа – Dermo Corecture

Цена: 2,190 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: DCkit Category: Tags: , ,

Сетот содржи монодози за 4 единечни третмани:

Маска Планктон + Активатор на маска

  • Комбинација на моќен механички пилинг од планктон со хидроген пероксид кој ги елиминира бактериите одговорни за акните.
  • Го стимулира заздравувањето на раните и регенерацијата на кожата за да се избегне појава на лузни.
  • Ги подобрува веќе појавените лузни

Концентрат ампула

  • Чисти, дезинфицира, смирува воспаленија и забрзува заздравување на повреди.
  • Содржи салицилна киселина, АХА овошни киселини, Centella Asiatica и алантоин.

Крем за корекција – extreeme

Крем со УВ заштита

 

Product Cat

Brand

Anesi

Scroll to top