Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

ANESI Epigenesse СЕРУМ 30ml.

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена

Свиленкаст серум збогатен со масла со моќна концентрација од активни состојки за обновување на кожата.

SKU: ANP02 Categories: , Tags: , ,

Обновувачки серум

Свиленкаст серум збогатен со масла со моќна концентрација од активни состојки за обновување на кожата. Ја враќа еластичноста на кожата и ги зголемува активностите на фибробластите, воедно ја заштитува ДНК на клетките и ја поправа кожата од оксидативен стрес. Микрогранулите од мика даваат одсјај за зголемен сјај на тенот.

Се нанесува секојдневно на чиста кожа пред дневната и ноќната крема.

Telosense® Biofunctional: Хидролизирани квасци и протеини од соја за теломерна стабилност, подобрен изглед и намалување на брчките.
Niacinamide (Vitamin B3): Го подобрува обновувањето на ДНК и овозможува здрав тен.
D-Panthenol: Заштитува од стес од надворешни влијанија, длабински хидрира и го помага обновувањето на кожата.
Peptide Q10: Ја засилува синтезата на Коензимот Q10 за антиоксидантна заштита и ја подобрува енергијата на клетките.
Масло од роза: Богато со хранливи есенцијални масни киселини и провитамин А за брзо закрепнување на кожата и подобрена еластичност.
Витамин Ф: Регенерација на клетките и потхранување

Brand

Anesi

Scroll to top